"Kto czyta książki - żyje podwójnie"

                                                                                                         Umberto Eco

 

                                                                       

 

 


 

 

HISTORIA KSIĄŻKI – LEKCJA BIBLIOTECZNA KL. II C 11.05.2017r..

  

    Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju zorganizowała lekcję biblioteczną pt.: „ Historia książki - od kamiennej tabliczki do nowoczesnej e-książki”,  połączoną z wycieczką do zaprzyjaźnionej drukarni w Wałbrzychu.

Na początku lekcji zapoznano uczniów z rozwojem pisma, powstaniem alfabetu oraz  historią książki od początków do współczesności.

Czytaj więcej...

INFORMACJA

2 maja 2017r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju będzie nieczynna.

Światowy Dzień Ziemi - 22.04.2017r.

 

22 kwietnia jest wyjątkowym dniem dla naszej planety. W tym dniu miliardy ludzi starają się uczynić dobry gest w kierunku naszej Matki Ziemi. Manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego mają przyczynić się do tego, by ludzkość zamieszkująca naszą planetę pochyliła się nad jej losem i co za tym idzie, własnym. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Czytaj więcej...

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU – 30.03.2017R.

 

   W naszej bibliotece zapanowała już wiosna i  atmosfera zbliżających się świąt.

Dzieci z kl. 0 MSP w Jedlinie-Zdroju wzięły udział w cyklicznych zajęciach p.n.: „CZYTAMY DZIECIOM W BIBLIOTECE – AKADEMIA PLASTYCZNA”.

Czytaj więcej...

MAŁE PIRACIĄTKA – 4 LATKI – 02.03.2017r.

 

   Wczorajsze spotkanie z przedszkolakami minęło w groźnej atmosferze;) Biblioteka została zaatakowana przez małe piraciątka spragnione przygód.
Tak więc na początek dzieci wysłuchały bajki pt.: „Jake i piraci z Nibylandii”, a następnie odpowiedziały na pytania związane z treścią książeczki.

Czytaj więcej...